2018 Schedule updated May 2

2018 Pre-Draft Showcase Schedule
Thursday, May 10th, 2018 / Canton Ice House, Canton, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
 5:00pm Red Jr. A Tropics (Blue) vs. EC Militia (Supreme)
 6:40pm Red CO Tropics (Orange) vs. Mass Titans
 8:20pm Red Jr. A Tropics (White) vs. Future Pro’s
 8:30pm Blue Jr. A DuckHunters (Black) vs. Valley Jr. Warriors
Friday, May 11th, 2018 / Foxboro Sports Center, Foxboro, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
8:40am 1 Jr. A Canada West Elite(Red) vs. Prospects 2
8:50am 2 CO Coast 2 Coast PD (Grey) vs. Ottawa Attack (White)
8:40am 3 CO Canada West Prospects (Black) vs. Hockey Connections Red
10:20am 1 Jr. A CHE (White) vs. Prospects 3
10:30am 2 Jr. A Canada West Elite(White) vs. Hockey Connections Blue
10:20am 3 CO Ottawa Attack (Red) vs. Mass Edge 67’s
12:00pm 1 Jr. A CHE (Blue) vs. Bishops College Alums
12:10pm 2 Jr. A Future Pro’s vs. Prospects 1
12:00pm 3 Jr. A CT Nighthawks vs. Hockey Connections Yellow
1:40pm 1 Jr. A Coast 2 Coast PD (Black) vs. Tropics (White)
1:50pm 2 Jr. A Canada West Elite (Cream) vs. Coast 2 Coast PD (White)
1:40pm 3 CO Coaches Choice vs. Canada West Prospects (Black)
3:20pm 1 Jr. A Canada West Elite(Red) vs. Boston Jr. Whalers (Orange)
3:30pm 2 Jr. A Coaches Choice Elite vs. Prospects 2
3:20pm 3 CO Coast 2 Coast PD (Grey) vs. Tigers Hockey 2 (Sweden)
5:00pm 1 Jr. A CHE (White) vs. Duckhunter Camo
5:10pm 2 Jr. A EC Militia (Diesel) vs. Prospects 3
5:00pm 3 Jr. A Canada West Elite(White) vs. Boston Jr Whalers (Black)
6:40pm 1 Jr. A Roc City Elite ( Black) vs. WB Knights
6:50pm 2 Jr. A Coast 2 Coast PD (Black) vs. Prospects 1
6:40pm 3 Jr. A DuckHunters (Black) vs. Top Prospects Hockey (White)
8:20pm 1 CO Roc City Elite ( Red) vs. MCN Hockey Club
8:30pm 2 Jr. A EHG vs. Eastern Ontario Hawks (Yellow)
8:20pm 3 Jr. A CT Nighthawks vs. Core Hockey
10:00pm 1 Jr. A Northern Wings vs. Eastern Ontario Hawks (White)
10:10pm 2 Jr. A Boston Jr. Blues vs. Top Prospects Hockey (Blue)
10:00pm 3 Jr. A Team Kanaly (Black) vs. Northern Vermont Wildcats
Friday, May 11th, 2018 / Canton Ice House, Canton, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
 7:00am Red Jr. A Canada West Prospects (Red) vs. EC Militia (Premier)
 7:10am Blue Jr. A Eels vs. Tigers Hockey 1 (Sweden)
 8:40am Red Jr. A Western Canada All-Stars vs. Tropics (Blue)
 8:50am Blue CO FCA Black vs. Tigers Hockey 2 (Sweden)
 10:20am Red Jr. A Competitive Edge vs. EC Militia (Supreme)
 10:30am Blue CO FCA Gold vs. Tropics (Orange)
 12:00pm Red Jr. A Core Hockey vs. Pyramid Hockey (Black)
 12:10pm Blue Jr. A Canada West Prospects (Red) vs. Tigers Hockey 1 (Sweden)
 1:40pm Red CO Ottawa Attack (White) vs. FCA Black
 1:50pm Blue CO Hockey Connections Red vs. Pyramid Hockey (Gold)
 3:20pm Red CO Ottawa Attack (Red) vs. MCN Hockey Club
 3:30pm Blue CO Roc City Elite ( Red) vs. Mass Edge 67’s
 5:00pm Red Jr. A Hockey Connections Blue vs. EC Spartans
 5:10pm Blue Jr. A Competitive Edge vs. Western Canada All-Stars
 6:40pm Red Jr. A Long Island Jaws vs. Pit Hockey-2 (Blue)
 6:50pm Blue CO Boston  Knights vs. JB Academy
 8:20pm Red Jr. A Little Rhody Hockey vs. Boston Jr. Rangers
 8:30pm Blue Jr. A Boston  Knights vs. Daytona  Racers
Friday, May 11th, 2018/ Boch Ice Center, Dedham, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
8:40am 1 CO Coaches Choice vs. Pyramid Hockey (Gold)
10:20am 1 Jr. A Boston Jr. Whalers (Black) vs. EC Spartans
12:00pm 1 Jr. A Eels vs. EC Militia (Premier)
1:40pm 1 Jr. A Coaches Choice vs. Valley Jr. Warriors
5:00pm 1 Jr. A DMV Prospects vs. Flying Vee A’s
6:40pm 1 CO The Hockey Academy vs. Elite Hockey Battalion
8:20pm 1 CO DMV Prospects vs. Upstate Hockey Club
Friday, May 11th, 2018 / Bridgewater Ice Arena, Bridgewater, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
5:00pm East CO Mass Titans vs. Team Florida
6:40pm East Jr. A Iowa Wild vs. Philly Little Flyers
Saturday, May 12th, 2018 / Foxboro Sports Center, Foxboro, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 CO FCA Black vs. Coast 2 Coast PD (Grey)
7:10am 2 CO Coaches Choice vs. Hockey Connections Red
7:20am 3 CO Pyramid Hockey (Gold) vs. Canada West Prospects (Black)
8:40am 1 Jr. A Boston Jr Whalers (Black) vs. Hockey Connections Blue
8:50am 2 Jr. A Canada West Prospects (Red) vs. Eels
9:00am 3 Jr. A Pyramid Hockey (Black) vs. Hockey Connections Yellow
10:20am 1 Jr. A Iowa Wild vs. Canada West Elite (Cream)
10:30am 2 CO FCA Gold vs. Mass Titans
10:40am 3 Jr. A Coast 2 Coast PD (White) vs. Philly Little Flyers
12:00pm 1 Jr. A CHE (Blue) vs. EHG
12:10pm 2 Jr. A Canada West Elite(Red) vs. Coaches Choice Elite
12:20pm 3 Jr. A Bishops College Alums vs. Eastern Ontario Hawks (Yellow)
1:40pm 1 Jr. A CHE (White) vs. EC Militia (Diesel)
1:50pm 2 Jr. A Duckhunter Camo vs. Prospects 3
2:00pm 3 CO Roc City Elite ( Red) vs. Ottawa Attack (Red)
3:20pm 1 Jr. A Future Pro’s vs. Coast 2 Coast PD (Black)
3:30pm 2 Jr. A Prospects 2 vs. Boston Jr Whalers (Orange)
3:40pm 3 Jr. A Roc City Elite ( Black) vs. Northern Wings
5:00pm 1 Jr. A CHE (Blue) vs. Eastern Ontario Hawks (Yellow)
5:10pm 2 Jr. A Canada West Elite (Cream) vs. Philly Little Flyers
5:20pm 3 Jr. A Tropics (White) vs. Prospects 1
6:40pm 1 Jr. A Coaches Choice vs. DuckHunters (Black)
6:50pm 2 Jr. A Duckhunter Camo vs. EC Militia (Diesel)
7:00pm 3 Jr. A Bishops College Alums vs. EHG
8:20pm 1 Jr. A Coaches Choice Elite vs. Boston Jr. Whalers (Orange)
8:30pm 2 Jr. A Northern Wings vs. WB Knights
8:40pm 3 Jr. A Roc City Elite ( Black) vs. Eastern Ontario Hawks (White)
Saturday, May 12th, 2018 / Canton Ice House, Canton, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
 7:10am Blue Jr. A Canada West Elite(White) vs. EC Spartans
 8:40am Red CO Boston  Knights vs. Elite Hockey Battalion
 8:50am Blue CO JB Academy vs. Upstate Hockey Club
 10:20am Red Jr. A Boston  Knights vs. Team Kanaly (Black)
 10:30am Blue CO DMV Prospects vs. The Hockey Academy
 12:00pm Red Jr. A Northern Vermont Wildcats vs. Daytona  Racers
 12:10pm Blue Jr. A DMV Prospects vs. Pit Hockey-2 (Blue)
 1:40pm Red Jr. A Western Canada All-Stars vs. EC Militia (Supreme)
 1:50pm Blue Jr. A Little Rhody Hockey vs. Boston Jr. Blues
 3:20pm Red CO FCA Gold vs. Team Florida
 3:30pm Blue Jr. A Core Hockey vs. Hockey Connections Yellow
 5:00pm Red Jr. A Pyramid Hockey (Black) vs. CT Nighthawks
 5:10pm Blue Jr. A Iowa Wild vs. Coast 2 Coast PD (White)
 6:40pm Red Jr. A Valley Jr. Warriors vs. Top Prospects Hockey (White)
 6:50pm Blue Jr. A Flying Vee A’s vs. Pit Hockey-2 (Blue)
 8:20pm Red Jr. A Little Rhody Hockey vs. Top Prospects Hockey (Blue)
Saturday, May 12th, 2018 / Boch Ice Center, Dedham, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
7:00am 1 CO Tropics (Orange) vs. Team Florida
8:40am 1 Jr. A Tropics (Blue) vs. Competitive Edge
10:20am 1 Jr. A WB Knights vs. Eastern Ontario Hawks (White)
12:00pm 1 CO Mass Edge vs. MCN Hockey Club
1:40pm 1 Jr. A Long Island Jaws vs. Flying Vee A’s
3:20pm 1 CO Boston  Knights vs. The Hockey Academy
5:00pm 1 CO Upstate Hockey Club vs. Elite Hockey Battalion
6:40pm 1 Jr. A Boston  Knights vs. Northern Vermont Wildcats
8:20pm 1 Jr. A Boston Jr. Blues vs. Boston Jr. Rangers
Saturday, May 12th, 2018 / Bridgewater Ice Arena, Bridgwater, MA
Time Rink DIV. Home Team vs. Away Team
8:40am East CO Ottawa Attack (White) vs. Tigers Hockey 2 (Sweden)
10:20am East Jr. A EC Militia (Premier) vs. Tigers Hockey 1 (Sweden)
12:00pm East Jr. A Coaches Choice vs. Top Prospects Hockey (White)
1:40pm East Jr. A Boston Jr. Rangers vs. Top Prospects Hockey (Blue)
3:20pm East CO DMV Prospects vs. JB Academy
5:00pm East Jr. A Team Kanaly (Black) vs. Daytona  Racers
6:40pm East Jr. A DMV Prospects vs. Long Island Jaws
Sunday, May 13th, 2018 Jr. A Playoffs
Time Rink Home Team vs. Away Team
7:00am FSC 1 Jr.A Bracket 12 Winner vs. Bracket 13 Winner     (G1)
7:10am FSC 2 Jr.A Bracket 11 Winner vs. Bracket 14 Winner     (G2)
7:00am Can. Red Jr.A Bracket 3A Winner vs. Bracket 9 Winner      (G3)
7:10am Can. Blue Jr.A Bracket 4A Winner vs. Bracket 10 Winner    (G4)
8:00am Can. Red Jr.A Bracket 1A Winner vs. Bracket 6 Winner      (G5)
8:10am Can. Blue Jr.A Bracket 2A Winner vs. Bracket 5 Winner       (G6)
9:00am FSC 1 Jr.A Bracket 1 Winner vs.  Game 1 Winner        (G7)
9:10am FSC 2 Jr.A Bracket 2 Winner vs.   Game 2 Winner        (G8)
9:00am Can. Red Jr.A Bracket 3 Winner vs. Bracket 8 Winner     (G9)
9:10am Can. Blue Jr.A Bracket 4 Winner vs. Bracket 7 Winner    (G10)
Quarter Finals
Time Rink Home Team vs. Away Team
10:00am Can. Red Jr.A Game 3 Winner vs. Game 4 Winner      (G11)
11:00am FSC 1 Jr.A Game 7 Winner vs. Game 6 Winner      (G12)
11:00am FSC 1 Jr.A Game 8 Winner vs. Game 5  Winner     (G13)
11:10am Can. Red Jr.A Game 9 Winner vs. Game 10 Winner    (G14)
Semi Finals
Time Rink Home Team vs. Away Team
1:30pm FSC 1 Jr.A Game 12 Winner vs. Game 14 Winner      (G15)
1:30pm FSC 2 Jr.A Game 13 Winner vs. Game 11 Winner     (G16)
 Championship
Time Rink Home Team vs. Away Team
3:30pm FSC 2 Jr.A Game 15 Winner vs. Game 16 Winner     (G17)
 College Open Playoffs
Time Rink Home Team vs. Away Team
8:00am FSC 1 CO Bracket 3 Winner vs. Bracket 5 Winner        (G1)
8:10am FSC 2 CO Bracket 4 Winner vs. Bracket 3A Winner           (G2)
Semi Finals
Time Rink Home Team vs. Away Team
10:00am FSC 1 CO Bracket 1 Winner vs. Game 2 Winner         (G3)
10:10am FSC 2 CO Bracket 2 Winner vs.   Game 1 Winner        (G4)
 Championship
12:00pm FSC 2 CO Game 3 Winner vs.  Game 4 Winner        (G5)