2021 Pre-Draft Schedule

Pre-Draft Schedule  Friday June 11th, 2021
# Time Venue Div. Home Visitor
1 7:00:00 Foxboro 1 CO CWE SD Sabres Roc City Young Guns White
2 7:10:00 Foxboro 2 Jr. A CWE Elite Red JDM Sports Blue
3 7:00:00 Foxboro 3 Jr. A Coaches Choice Jr. A Roc City Black
4 8:40:00 Foxboro 1 CO CWE Elite Black Roc City Futures Red
5 8:50:00 Foxboro 2 Jr. A East Coast Kings Red Roc City Elite 04′
6 8:40:00 Foxboro 3 Jr. A Coaches Choice NorthStar Elite Black
7 10:20:00 Foxboro 1 Jr. A CWE Express White Roc City White
8 10:30:00 Foxboro 2 Jr. A East Coast Kings White Roc City Elite 01′
9 10:20:00 Foxboro 3 CO GBL Bruins CO JDM Sports Red
10 12:00:00 Foxboro 1 CO CWE Elite Prospects Red Rock City Locke-Down
11 12:10:00 Foxboro 2 Jr. A Team North America Roc City  Red
12 12:00:00 Foxboro 3 Jr. A GBL Bruins Coaches Choice Elite
13 1:40:00 Foxboro 1 Jr. A CWE Elite Red Roc City Black
14 1:50:00 Foxboro 2 Jr. A Coaches Choice Jr. A JDM Sports Blue
15 1:40:00 Foxboro 3 Jr. A CEM Hockey NorthStar Elite White
16 3:20:00 Foxboro 1 CO CWE SD Sabres Power Play Black
17 3:30:00 Foxboro 2 Jr. A NY Apple Core Roc City Elite 04′
18 3:20:00 Foxboro 3 Jr. A Team North America* East Coast Kings Red
19 5:00:00 Foxboro 1 CO CWE Elite Black Reider Hockey CO
20 5:10:00 Foxboro 2 Jr. A GBL Bruins Roc City Red
21 5:00:00 Foxboro 3 Jr. A Roc City Elite 03′ Knights 02′
22 6:40:00 Foxboro 1 Jr. A CWE Express White Coaches Choice
23 6:50:00 Foxboro 2 Jr. A Boston Jr. Blues JB Academy
24 6:40:00 Foxboro 3 CO Stellabotte S&D Knights
25 8:20:00 Foxboro 1 CO CWE TRC Boston Knights
26 8:30:00 Foxboro 2 Jr. A Roc City Elite 02′ Knights 03’/04′
27 8:20:00 Foxboro 3 CO Gotta Hockey Roc City Young Guns Black
28 10:00:00 Foxboro 1 Jr. A Edge Hockey Skills* NY Apple Core
29 7:00:00 Canton Red CO Lovell Knights Power Play White
30 7:10:00 Canton Blue CO Open Net Foundation Pine Creek
31 8:40:00 Canton Red CO Eclipse Prospects* Power Play Black
32 8:50:00 Canton Blue Jr. A Reider Hockey CEM Hockey
33 10:20:00 Canton Red Jr. A Ohio Prospects Coastal Elite
35 12:00:00 Canton Red CO Lovell Knights Pine Creek
36 12:10:00 Canton Blue CO Open Net Foundation Power Play White
37 1:40:00 Canton Red CO Gotta Hockey* Roc City Young Guns White
38 1:50:00 Canton Blue Jr. A Boston Jr. Rangers Red Reider Hockey
39 3:20:00 Canton Red Jr. A Monkey Mind Ogden Mustangs
40 3:30:00 Canton Blue Jr. A Tropics Blue Ohio Prospects
41 5:00:00 Canton Red CO LI Gladiators Roc City Futures Red
42 5:10:00 Canton Blue CO Power Play Gold Prospects Hockey Elite
43 6:40:00 Canton Red Jr. A Tropics White JDM Sports Teal
44 6:50:00 Canton Blue Jr. A Boston Jr. Rangers Red NorthStar Elite White
45 8:20:00 Canton Red CO Long Beach Sharks Puck Stop Blades
46 8:30:00 Canton Blue Jr. A Team Warrior Boston Jr. Rangers
Pre-Draft Schedule  Friday June 11th, 2021
# Time Venue Div. Home Visitor
47 7:00:00 NESV Premier CO Roc City Futures White TH Pioneers CO
48 7:20:00 NESV Sec CO Little Rhody/ DMV Blue CO Eels White
49 8:40:00 NESV Premier Jr. A JDM Sports White TH Pioneers
50 9:00:00 NESV Sec Jr. A Little Rhody/DMV Blue Eels
51 10:20:00 NESV Premier CO Roc City Futures Cream JDM Sports Grey
52 10:40:00 NESV Sec CO Little Rhody/DMV 04′ Eels Green
53 12:00:00 NESV Premier CO Stellabotte S&D Roc City Young Guns Red
54 12:20:00 NESV Sec CO Edge Hockey Skills Knights
55 1:40:00 NESV Premier CO TH Pioneers CO Little Rhody/ DMV Blue CO
56 2:00:00 NESV Sec CO Eels White Roc City Futures White
57 3:20:00 NESV Premier Jr. A TH Pioneers Little Rhody/DMV Blue
58 3:40:00 NESV Sec Jr. A Eels JDM Sports White
59 5:00:00 NESV Premier CO JDM Sports Grey Little Rhody/DMV 04′
60 5:20:00 NESV Sec CO Eels Green Roc City Futures Cream
61 6:40:00 NESV Premier Jr. A Little Rhody/DMV White MOLE Hockey
62 7:00:00 NESV Sec CO Edge Hockey Skills Roc City Young Guns Red
63 8:20:00 NESV Premier CO Roc City Futures Black Hockey Development 360
64 8:40:00 NESV Sec Jr. A Top Shelf Little Rhody Black
66 8:40:00 Thayer CO Tropics Orange  EC Spartans CO
67 10:20:00 Thayer Jr. A Tropics Blue Salt City Prospects Black
68 12:00:00 Thayer Jr. A Boston Jr. Whalers Salt City Prospects East
69 1:40:00 Thayer CO Tropics Orange No Potential
70 3:20:00 Thayer Jr. A Coastal Elite Salt City Prospects Black
71 5:00:00 Thayer Jr. A Valley Jr. Warriors Salt City Prospects East
72 6:40:00 Thayer Jr. A Eclipse Prospects Salt City Prospects West
73 8:20:00 Thayer CO Valley Jr. Warriors CO No Potential
74 9:30:00 Bridgewater Jr. A Bridgewater Bandits Hoser Hockey
76 12:50:00 Bridgewater CO EC Spartans CO Valley Jr. Warriors CO
77 2:30:00 Bridgewater Jr. A Hoser Hockey Prospects Hockey Premier
78 4:10:00 Bridgewater Jr. A Bridgewater Bandits Boston Jr. Whalers
Pre-Draft Schedule Saturday June 12th, 2021
# Time Venue Div. Home Visitor
79 7:00:00 Foxboro 1 CO Prospects Hockey Elite CWE Elite Prospects Red
80 7:10:00 Foxboro 2 CO GBL Bruins CO LI Gladiators
81 7:00:00 Foxboro 3 Jr. A Coaches Choice Roc City White
82 8:40:00 Foxboro 1 CO Roc City Young Guns Black CWE TRC
83 8:50:00 Foxboro 2 Jr. A Roc City Elite 01′ JDM Sports Teal
84 8:40:00 Foxboro 3 Jr. A Roc City Red Coaches Choice Elite
85 10:20:00 Foxboro 1 CO Open Net Foundation* CWE SD Sabres
86 10:30:00 Foxboro 2 Jr. A Roc City Elite 03′ JB Academy
87 10:20:00 Foxboro 3 Jr. A East Coast Kings White Tropics White
88 12:00:00 Foxboro 1 CO Power Play Gold CWE Elite Prospects Red
89 12:10:00 Foxboro 2 Jr. A Team North America GBL Bruins
90 12:00:00 Foxboro 3 Jr. A Roc City White Northstar Elite Black
91 1:40:00 Foxboro 1 CO GBL Bruins CO CWE Elite Black
115 1:50:00 Foxboro 2 Jr. A Boston Jr. Rangers MOLE Hockey
93 1:40:00 Foxboro 3 Jr. A Little Rhody Black Roc City Elite 02′
94 3:20:00 Foxboro 1 CO Gotta Hockey CWE TRC
95 3:30:00 Foxboro 2 Jr. A Tropics White Roc City Elite 01′
96 3:20:00 Foxboro 3 Jr. A JDM Sports Teal East Coast Kings White
97 5:00:00 Foxboro 1 Jr. A NorthStar Elite Black CWE Express White
98 5:10:00 Foxboro 2 Jr. A Boston Jr. Blues Roc City Elite 03′
99 5:00:00 Foxboro 3 Jr. A Team North America Coaches Choice Elite
100 6:40:00 Foxboro 1 Jr. A Coaches Choice Jr. A CWE Elite Red
101 6:50:00 Foxboro 2 Jr. A Hoser Hockey* Roc City Elite 04′
102 6:40:00 Foxboro 3 Jr. A Roc City Black JDM Sports Blue
103 8:20:00 Foxboro 1 Jr. A Little Rhody Black Knights 03’/04′
104 8:30:00 Foxboro 2 Jr. A Top Shelf Roc City Elite 02′
105 8:20:00 Foxboro 3 Jr. A East Coast Kings Red NY Apple Core
106 7:00:00 Canton Red CO Stellabotte S&D Edge Hockey Skills
107 7:10:00 Canton Blue CO Rock City Locke-Down Power Play Gold
108 8:40:00 Canton Red Jr. A Ohio Prospects Salt City Prospects Black
109 8:50:00 Canton Blue CO Power Play White Pine Creek
110 10:20:00 Canton Red Jr. A Boston Jr. Blues Knights 02′
111 10:30:00 Canton Blue Jr. A Salt City Prospects West Ogden Mustangs
112 12:00:00 Canton Red CO Knights Roc City Young Guns Red
113 12:10:00 Canton Blue CO JDM Sports Red LI Gladiators
114 1:40:00 Canton Red CO Boston Knights Roc City Young Guns Black
92 1:50:00 Canton Blue Jr. A Knights 03’/04′ Top Shelf
116 3:20:00 Canton Red Jr. A Salt City Prospects East Prospects Hockey Premier
117 3:30:00 Canton Blue Jr. A Knights 02′ JB Academy
118 5:00:00 Canton Red CO Roc City Young Guns White Power Play Black
119 5:10:00 Canton Blue Jr. A Salt City Prospects West Monkey Mind
120 6:40:00 Canton Red Jr. A Eclipse Prospects Ogden Mustangs
121 6:50:00 Canton Blue CO Boston Knights Gotta Hockey
122 8:20:00 Canton Red Jr. A Team Warrior MOLE Hockey
Pre-Draft Schedule Saturday June 12th, 2021
# Time Venue Div. Home Visitor
123 7:00:00 NESV Premier CO JDM Sports Grey Eels Green
124 8:40:00 NESV Premier Jr. A NorthStar Elite White Reider Hockey
125 9:00:00 NESV Sec CO TH Pioneers CO Eels White
126 10:20:00 NESV Premier Jr. A Little Rhody/DMV Blue JDM Sports White
127 10:40:00 NESV Sec CO Puck Stop Blades Roc City Futures Black
128 12:00:00 NESV Premier CO Prospects Hockey Elite Rock City Locke-Down
129 12:20:00 NESV Sec CO Long Beach Sharks Hockey Development 360
130 1:40:00 NESV Premier CO Little Rhody/ DMV Blue CO Roc City Futures White
131 2:00:00 NESV Sec Jr. A Little Rhody/DMV White Team Warrior
132 3:20:00 NESV Premier CO Reider Hockey CO Roc City Futures Red
133 3:40:00 NESV Sec Jr. A TH Pioneers Eels
134 5:00:00 NESV Premier CO Little Rhody/DMV 04′ Roc City Futures Cream
135 5:20:00 NESV Sec Jr. A CEM Hockey Boston Jr. Rangers Red
136 6:40:00 NESV Premier Jr. A Little Rhody/DMV White Boston Jr. Rangers
137 7:00:00 NESV Sec CO Hockey Development 360 Puck Stop Blades
138 8:20:00 NESV Premier CO Roc City Futures Black Long Beach Sharks
139 8:40:00 NESV Sec CO Reider Hockey CO JDM Sports Red
141 8:40:00 Thayer Jr. A Boston Jr. Whalers Prospects Hockey Premier
142 10:20:00 Thayer CO  EC Spartans CO No Potential
143 12:00:00 Thayer Jr. A Valley Jr. Warriors Hoser Hockey
144 1:40:00 Thayer Jr. A Eclipse Prospects Monkey Mind
145 3:20:00 Thayer CO Tropics Orange Valley Jr. Warriors CO
146 5:00:00 Thayer Jr. A Bridgewater Bandits Valley Jr. Warriors
147 6:40:00 Thayer CO Lovell Knights Open Net Foundation
148 8:20:00 Thayer Jr. A Coastal Elite Tropics Blue
Playoffs Sunday June 13th, 2021
Jr. A Division
149 7:00:00 Foxboro 1 Jr. A Bridgewater Bandits Team Warrior Game 1
150 8:00:00 Foxboro 1 Jr. A Roc City Elite 02 Little Rhody/DMV Blue Game 2
151 8:10:00 Foxboro 2 Jr. A GBL Bruins Roc City Elite 04′ Game 3
152 8:00:00 Canton Red Jr. A East Coast Kings White CEM Hockey Game 4
153 8:10:00 Canton Blue Jr. A Knights 03/04 Tropics Blue Game 5
154 9:00:00 Foxboro 1 Jr. A Coaches Coach Elite Game 1 Winner (G6) Game 6
155 9:10:00 Foxboro 2 Jr. A Roc City Elite 01′ Coaches Choice Game 7
156 9:00:00 Canton Red Jr. A Knights 02 Salt City Prospects West Game 8
157 9:10:00 Canton Blue Jr. A Coaches Choice Jr. A Prospects Hockey Premier Game 9
QuarterFinals
158 11:00:00 Foxboro 1 Jr. A Game 6 Winner Game 2 Winner (G10) Game 10
159 11:10:00 Foxboro 2 Jr. A Game 7 Winner Game 3 Winner (G11) Game 11
160 11:00:00 Canton Red Jr. A Game 8 Winner Game 4 Winner (G12) Game 12
161 11:10:00 Canton Blue Jr. A Game 9 Winner Game 5 Winner (G13) Game 13
Semi-Finals
162 1:30:00 Foxboro 1 Jr. A Game 10 Winner Game 13 Winner (G14) Game 14
163 1:40:00 Foxboro 2 Jr. A Game 11 Winner Game 12 Winner (G15) Game 15
Championship Game
164 3:30:00 Foxboro 2 Jr. A Game 14 Winner Game 15 Winner (G16) Game 16
College Open Division
165 7:00:00 Canton Red CO Tropics Orange Eels White Game 1
166 7:10:00 Canton Blue CO Bracket 7A Winner Bracket 10 Winner(G2) Game 2
167 7:10:00 Foxboro 2 CO Roc City Elite Futures Cream Bracket 7B Winner ( G3) Game 3
QuarterFinals
168 10:00:00 Foxboro 1 CO CWE Prospects Red Game 3 Winner (G4) Game 4
169 10:10:00 Foxboro 2 CO Power Play Hockey Black Open Net Foundation Game 5
170 10:00:00 Canton Red CO Knights Game 1 Winner (G6) Game 6
171 10:10:00 Canton Blue CO CWE TRC Game 2 Winner (G7) Game 7
Semi-Finals
172 12:30:00 Foxboro 1 CO Game 4 Winner Game 7 Winner (G8) Game 8
173 12:40:00 Foxboro 2 CO Game 5 Winner Game 6 Winner (G9) Game 9
Championship Game
174 1:30:00 Foxboro 2 CO Game 8 Winner Game 9 Winner (G10) Game 10