2015 Schedule

2015 Pre-Draft Showcase Schedule

Friday, May 8th, 2015 / Foxboro Sports Center, Foxboro, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
7:00am
1
NE Nordiques Red
vs.
East Coast Militia White
7:10am
2
EC Spartans
vs.
Euro Hockey 3
7:20am
3
Euro Hockey 2
vs.
NE Nordiques Futures
8:40am
1
Competitive Edge Hockey
vs.
 CA Clovers
8:50am
2
Hockey Essentials Navy
vs.
East Coast Militia Blue
9:00am
3
NE Nordiques White
vs.
New England Leafs
10:20am
1
CHE
vs.
Wildcats Elite
10:30am
2
Team Connect
vs.
Euro Hockey 1
10:40am
3
Hockey Essentials White
vs.
NE Nordiques Blue
12:00pm
1
NE Nordiques Red
vs.
EC Spartans
12:10pm
2
Euro Hockey 3
vs.
East Coast Militia White
12:20pm
3
Euro Hockey 2
vs.
East Coast Militia Draft
1:40pm
1
Team EPS
vs.
SLR Elite
1:50pm
2
 CA Clovers
vs.
Northern Wings
2:00pm
3
Florida Eels White
vs.
Competitive Edge Hockey
3:20pm
1
DB Selects
vs.
Spirit Prospects
3:30pm
2
Florida Eels Black
vs.
Swan Hockey White
3:40pm
3
Hockey Essentials Navy
vs.
Team Connect
5:00pm
1
CHE
vs.
New England Leafs
5:10pm
2
Hockey Essentials White
vs.
Boston Junior Whalers
5:20pm
3
Wildcats Elite
vs.
NE Nordiques White
6:40pm
1
PHDG Red
vs.
EHG Orange
6:50pm
2
Hockey Essentials Black
vs.
East Coast Militia Elite
7:00pm
3
Eastern Eskimos
vs.
Jr. Wolfpack Green
8:20pm
1
Team EPS
vs.
EHG Black
8:30pm
2
SLR Elite
vs.
Raiders
8:40pm
3
Boston Jr. Bruins
vs.
Jr. Wolfpack Gray
 

Friday, May 8th, 2015 / Rodman Arena, Walpole, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
 7:00am
NHL 
Walpole Express White
vs.
Boston Generals Futures
 7:10am
Olym. 
Canada West Elite Prospects Red
vs.
East Coast Militia CA
 8:40am
NHL 
Canada West Elite Crème
vs.
Top Shelf
 8:50am
Olym. 
Walpole Express Black
vs.
Boston Generals Midwest
 10:20am
NHL 
Canada West Elite Prospects Black
vs.
AHI Wolves
 10:30am
Olym. 
Boston Generals Elite
vs.
Boston Junior Whalers
 12:00pm
NHL 
East Coast Militia Elite
vs.
Jr. Wolfpack Green
 12:10pm
Olym. 
Boston Generals Elite
vs.
Canada West Elite Prospects Red
 1:40pm
NHL 
Walpole Express White
vs.
East Coast Militia CA
 1:50pm
Olym. 
Canada West Elite Crème
vs.
Boston Jr. Rangers Blue
 3:20pm
NHL 
Boston Generals Midwest
vs.
East Coast Kings 16′
 3:30pm
Olym. 
Walpole Express Black
vs.
Hockey Essentials Red
 5:00pm
NHL 
Walpole Express Futures
vs.
East Coast Kings Futures
 5:10pm
Olym. 
Canada West Elite Prospects Black
vs.
PHDG White
 6:40pm
NHL 
Canada West Elite Red
vs.
East Coast Kings 15′
 6:50pm
Olym. 
Canada West White
vs.
Tropics
 8:20pm
NHL 
Hockey Essentials Red
vs.
East Coast Kings 16′
 8:30pm
Olym. 
NE Thrashers
vs.
NJ United
 10:00pm
NHL 
Boston Knights
vs.
Delaware Ducks
 

Friday, May 8th, 2015 / Canton Sportsplex, Canton, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
 7:00am
1
Florida Eels White
vs.
Northern Wings
 8:40am
1
Florida Eels Black
vs.
Spirit Prospects
 10:20am
1
DB Selects
vs.
Swan Hockey White
 12:00pm
1
NE Nordiques Futures
vs.
Swan Hockey Black
 1:40pm
1
NJ United
vs.
Tropics
 3:20pm
1
Maine Wild
vs.
Navigators
 5:00pm
1
Conacher Shamrocks
vs.
Team Kanaly
 6:40pm
1
Surrey Eagle Prospects
vs.
Team Athletic Republic
 8:20pm
1
Wildcats Elite Prospects
vs.
Montreal HKY Academy
 

Friday, May 8th, 2015 / Raynham Iceplex, Raynham, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
8:40am
1
Boston Jr. Rangers Blue
vs.
Premier Sports Grey
10:20am
1
Boston Jr. Rangers Red
vs.
SLR
12:00pm
1
PHDG White
vs.
Premier Sports Navy
1:40pm
1
PHDG Blue
vs.
Dynamo Hockey
3:20pm
1
Top Shelf
vs.
Premier Sports Grey
5:00pm
1
AHS Hockey
vs.
Skyland Selects
6:40pm
1
Casper Coyotes
vs.
Daytona Racers Grey
8:20pm
1
EC Stallions
vs.
Daytona Racers Green
 

Saturday, May 9th, 2015 / Foxboro Sports Center, Foxboro, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
7:00am
1
Boston Jr. Rangers Red
vs.
Dynamo Hockey
7:10am
2
East Coast Kings 15′
vs.
PHDG Red
7:20am
3
PHDG Blue
vs.
SLR
8:40am
1
Boston Jr. Rangers Blue
vs.
Top Shelf
8:50am
2
East Coast Kings Futures
vs.
Jr. Wolfpack Gray
9:00am
3
PHDG White
vs.
AHI Wolves
10:20am
1
Team EPS
vs.
Raiders
10:30am
2
EHG Black
vs.
SLR Elite
10:40am
3
Boston Junior Whalers
vs.
NE Nordiques Blue
12:00pm
1
East Coast Militia Draft
vs.
Swan Hockey Black
12:10pm
2
East Coast Kings 15′
vs.
EHG Orange
12:20pm
3
Eastern Eskimos
vs.
Hockey Essentials Black
1:40pm
1
AHS Hockey
vs.
Maine Wild
1:50pm
2
Navigators
vs.
Skyland Selects
2:00pm
3
Team Kanaly
vs.
EC Stallions
3:20pm
1
East Coast Kings Futures
vs.
Boston Jr. Bruins
3:30pm
2
SLR
vs.
Dynamo Hockey
3:40pm
3
New England Leafs
vs.
Wildcats Elite
5:00pm
1
EHG Black
vs.
Raiders
5:10pm
2
Surrey Eagle Prospects
vs.
Wildcats Elite Prospects
5:20pm
3
Boston Knights
vs.
Casper Coyotes
6:40pm
1
East Coast Militia Elite
vs.
Eastern Eskimos
6:50pm
2
Jr. Wolfpack Green
vs.
Hockey Essentials Black
7:00pm
3
Montreal HKY Academy
vs.
Team Athletic Republic
8:20pm
1
Tropics
vs.
NE Thrashers
8:30pm
2
Euro Hockey 1
vs.
Hockey Essentials Navy
8:40pm
3
Team Connect
vs.
East Coast Militia Blue
 

Saturday, May 9th, 2015 / Rodman Arena, Walpole, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
 7:00am
NHL 
Canada West Elite Prospects Black
vs.
Premier Sports Navy
 7:10am
Olym. 
Canada West Elite Red
vs.
EHG Orange
 8:40am
NHL 
Walpole Express Futures
vs.
Boston Jr. Bruins
 8:50am
Olym. 
Canada West Elite Crème
vs.
Premier Sports Grey
 10:20am
NHL 
Walpole Express White
vs.
Canada West Elite Prospects Red
 10:30am
Olym. 
Canada West White
vs.
NJ United
 12:00pm
NHL 
Boston Jr. Rangers Red
vs.
PHDG Blue
 12:10pm
Olym. 
Boston Generals Elite
vs.
Hockey Essentials White
 1:40pm
NHL 
Walpole Express Futures
vs.
Jr. Wolfpack Gray
 1:50pm
Olym. 
Daytona Racers Green
vs.
Conacher Shamrocks
 3:20pm
NHL 
Canada West Elite Red
vs.
PHDG Red
 3:30pm
Olym. 
NE Thrashers
vs.
Canada West White
 5:00pm
NHL 
Boston Generals Elite
vs.
NE Nordiques Blue
 5:10pm
Olym. 
Daytona Racers Grey
vs.
Delaware Ducks
 6:40pm
NHL 
CHE
vs.
NE Nordiques White
 6:50pm
Olym. 
Boston Generals Futures
vs.
East Coast Militia CA
 8:20pm
NHL 
Walpole Express Black
vs.
East Coast Kings 16′
 8:30pm
Olym. 
Boston Generals Midwest
vs.
Hockey Essentials Red
 

Saturday, May 9th, 2015 / Canton Sportsplex, Canton, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
 7:00am
1
East Coast Militia Draft
vs.
NE Nordiques Futures
 8:40am
1
East Coast Militia White
vs.
EC Spartans
 10:20am
1
Team Athletic Republic
vs.
Wildcats Elite Prospects
 12:00pm
1
Surrey Eagle Prospects
vs.
Montreal HKY Academy
 1:40pm
1
Euro Hockey 1
vs.
East Coast Militia Blue
 3:20pm
1
AHI Wolves
vs.
Premier Sports Navy
 5:00pm
1
Euro Hockey 3
vs.
NE Nordiques Red
 6:40pm
1
Euro Hockey 2
vs.
Swan Hockey Black
 8:20pm
1
AHS Hockey
vs.
Navigators
 

Saturday, May 9th, 2015 / Rayham IcePlex, Raynham, MA

Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
7:00am
1
Team Kanaly
vs.
Daytona Racers Green
8:40am
1
Conacher Shamrocks
vs.
EC Stallions
10:20am
1
Boston Knights
vs.
Daytona Racers Grey
12:00pm
1
Delaware Ducks
vs.
Casper Coyotes
1:40pm
1
 CA Clovers
vs.
Florida Eels White
3:20pm
1
Swan Hockey White
vs.
Spirit Prospects
5:00pm
1
Florida Eels Black
vs.
DB Selects
6:40pm
1
Northern Wings
vs.
Competitive Edge Hockey
8:20pm
1
Skyland Selects
vs.
Maine Wild
 
Sunday, May 10th, 2015 / Preliminary Rounds
Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
7:00am
FSC 1
Bracket 14 Winner
vs.
Bracket 19 Winner      G3
7:00am
FSC 3
Bracket 15 Winner
vs.
Bracket 18 Winner      G4
7:10am
FSC 2
Bracket 16 Winner
vs.
Bracket 17 Winner      G5
7:00am
RDM NHL
Bracket 12 Winner
vs.
Bracket 21 Winner      G1
7:10am
RDM OLY
Bracket 13 Winner
vs.
Brackat 20 Winner       G2
8:00am
FSC 1
Bracket 3 Winner
vs.
Bracket 4A Winner      G8
8:00am
FSC 3
Bracket 4 Winner
vs.
Bracket 1A Winner      G9
8:10am
FSC 2
Bracket 5 Winner
vs.
Bracket 3A Winner    G10
8:00am
RDM NHL
Bracket 1 Winner
vs.
Bracket 2A Winner      G6
8:10am
RDM OLY
Bracket 2 Winner
vs.
Bracket 5A Winner      G7
9:00am
FSC 1
Bracket 8 Winner
vs.
Bracket 10 Winner    G13
9:00am
RDM NHL
Bracket 6 Winner
vs.
Bracket 9 Winner      G11
9:10am
RDM OLY
Bracket 7 winner
vs.
Bracket 11 Winner    G12
10:00am
FSC 1
Game 3 Winner
vs.

Game 8 Winner         G16

10:00am
FSC 3
Game 4 Winner
vs.

Game 9 Winner          G17

10:10am
FSC 2
Game 5 Winner
vs.
Game 10 Winner        G18
10:00am
RDM NHL
Game 1 Winner
vs.

Game 6 Winner          G14

10:10am
RDM OLY
Game 2 winner
vs.

Game 7 Winner          G15

 
Sunday, May 10th, 2015 / Quarter Finals
Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
12:00pm
FSC 1
Game 13 Winner
vs.
Game 16 Winner    G21
12:10pm
FSC 2
Game 17 Winner
vs.
Game 18 Winner    G22
12:00pm
RDM NHL
Game 11 Winner
vs.
Game 14 Winner    G19
12:10pm
FSC 3
Game 12 Winner
vs.
Game 15 Winner    G20
 
Sunday, May 10th, 2015 / Semi Finals
Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
2:00pm
FSC 1
Game 19 Winner
vs.
Game 21 Winner    G23
2:10pm
FSC 2
Game 20 Winner
vs.
Game 22 Winner    G24
 
Sunday, May 10th, 2015 / Championship
Time
Rink
Home Team
vs.
Away Team
4:00pm
FSC 2
Game 23 Winner
vs.
Game 24 Winner    G25